Príbeh dojčenia od Renátky

25.01.2021

Príbeh Renátky potvrdzuje, že ak sa dojčenie dobre rozbehne a odstránia sa problémy, stane sa súčasťou životného štýlu. Uľahčuje starostlivosť o detičky - jedlo, pitie, ukľudnenie, teplo, pomocník pri zaspávaní, analgetikum - to všetko má maminka dojčením vždy pri sebe :)

Pred pôrodom som o dojčení veľa o tom čítala. Prvý syn sa mi dojčil pekne. Je to najkrajšia vec na svete. Dojčenie je to najľahšie čo môže byt - dojčiť kdekoľvek a kedykoľvek, keď dieťatko potrebuje. Prvého syna som kojila do 3 rokov a teraz kojím ročnú dcéru a tiež plánujem do 3 rokov minimálne. 

Pri nej som mala trošku problém na začiatku. Kedže pri synovi to išlo pekne, myslela som, že pri dcére to bude rovnako. Mlieko som mala hneď, prisala sa už na pôrodnej sále, ale potom som si ju zle prikladala, tak to dosť bolelo. Mala som aj ragády ale hneď som sa spýtala sestričiek,že čo robím zle a neskôr hlavne laktačnej poradkyne, ktorá mi hneď odporučila mastičky, ktoré mi pomohli za dva dni. 

Kojim všade, v nosiči, na svahu, kde treba. Kojením ju aj uspávam. Keď som syna prestala kojiť v 3 rokoch, už mi na obed nespával, keďže dovtedy sa uspával kojením. 

Za mňa je kojenie úžasná vec. Najkrajší dar aký matka môže dať a určite odporúčam mať pred pôrodom číslo na laktačnú poradkyňu, lebo je žiaľ veľmi veľa žien, ktoré majú na začiatku problémy. Už iba dodám -  cumeľ ani fľašu nemáme,