Príbeh dojčenia od Kristínky

25.01.2021

Kristínkin príbeh je o silnej vôli mamičky, ktorá napriek tomu, že sa jej dojčiť predčasniatka dvojičky nepodarilo, s láskou pre ne odsávala mliečko mesiace, až kým jej postupne neklesla tvorba na minimum. Takto im napriek problémom s dojčením vedela dať to najvzácnejšie pre ich imunitu .

 Moja predstava bola porodiť v termíne prirodzene a kojiť 2 roky. Porodila som však v 29 tt cisárskym dvojičky a musela som mlieko odsávať. Dvojičky boli v inkubátore, a ja som na 4. deň po cisárskom už mala mlieko. Síce najprv len 10ml ale potom 50 ml. Týždeň po pôrode som mala až 200 ml na 1 odsatie.

Dva týždne som nosila do nemocnice mrazené mlieko a potom som už bola  s nimi v nemocnici. Ešte mesiac sme tam pobudli spolu. Doma som 4 mesiace mala 600 ml denne po odsatí. 

Syn mal uzdičku, nevedel sa prisať. Neskôr mu ju nastrihli, ale aj tak mu to nešlo. Dcérka, ked trebalo sa prisala, ale nevládala dlho papať. Takže papali obaja materské mliečko, ale odsaté. 

Po 4 mesiacoch mi mliečko začalo odchádzať a ja som postupne nahrádzala dávky umelým mliekom. Najprv 1 dávku, potom už dve, neskôr 3,4. Nakoniec môjho mliečka bolo už len 20 ml, tak som prestala s odsávaním.  

Mám však zdravé 18 mesačné dvojky  a to je najdôležitejsie.